Themes - Hello Elementor - en to vi_VN translation catalogue (91 entries)

note: Description of the theme
en: Hello Elementor is a lightweight and minimalist WordPress theme that was built specifically to work seamlessly with the Elementor site builder plugin. The theme is free, open-source, and designed for users who want a flexible, easy-to-use, and customizable website. The theme, which is optimized for performance, provides a solid foundation for users to build their own unique designs using the Elementor drag-and-drop site builder. Its simplicity and flexibility make it a great choice for both beginners and experienced Web Creators.
vi_VN: Hello Elementor là một chủ đề WordPress nhẹ và tối giản được xây dựng đặc biệt để hoạt động liền mạch với plugin xây dựng trang web Elementor. Chủ đề này miễn phí, mã nguồn mở và được thiết kế cho những người dùng muốn có một trang web linh hoạt, dễ sử dụng và có thể tùy chỉnh. Chủ đề được tối ưu hóa về hiệu suất, cung cấp nền tảng vững chắc để người dùng xây dựng các thiết kế độc đáo của riêng họ bằng cách sử dụng trình tạo trang web kéo và thả Elementor. Tính đơn giản và linh hoạt của nó khiến nó trở thành sự lựa chọn tuyệt vời cho cả người mới bắt đầu và Người tạo web có kinh nghiệm.

en: Hover
vi_VN: Khi rê chuột

en: Toggle Background Color
vi_VN: Chuyển đổi màu nền

en: Text
vi_VN: Văn bản

en: Go to the <a href="%s" target="_blank">Menus screen</a> to manage your menus. Changes will be reflected in the preview only after the page reloads.
vi_VN: Đi đến <a href="%s" target="_blank">trang menu</a> để quản lý các menu của bạn. Những thay đổi sẽ chỉ được phản ánh trong xem trước sau khi trang được tải lại.

en: Transition Duration
vi_VN: Thời gian chuyển đổi

en: Normal
vi_VN: Bình thường

en: Text Stroke
vi_VN: Nét văn bản

en: Text Shadow
vi_VN: Bóng văn bản

note: translators: %s: HTML entity for arrow character.
en: Next %s
vi_VN: Tiếp theo %s

note: translators: %s: HTML entity for arrow character.
en: %s Previous
vi_VN: %s Trước

en: Side Margins
vi_VN: Căn lề bên

en: After
vi_VN: Sau

en: Below
vi_VN: Dưới

en: Before
vi_VN: Trước

en: Hello Theme
vi_VN: Giao diện Hello

en: Upgrade Now
vi_VN: Nâng cấp ngay

en: Build and customize every part of your website, including Theme Parts with Elementor Pro.
vi_VN: Xây dựng và tùy chỉnh mọi phần trên trang web của bạn, bao gồm các Phần giao diện với Elementor Pro.

en: Customize your entire website with Elementor Pro
vi_VN: Tùy chỉnh toàn bộ trang web của bạn với Elementor Pro

en: Tagline Gap
vi_VN: Khoảng cách khẩu hiệu trang web

en: Tagline Position
vi_VN: Vị trí khẩu hiệu trang web

en: Mobile menu
vi_VN: Menu di động

en: Main menu
vi_VN: Menu chính

en: Footer menu
vi_VN: Menu chân trang

en: Get Elementor Pro
vi_VN: Nhận Elementor Pro

en: Learn More
vi_VN: Xem thêm

en: Start Designing
vi_VN: Bắt đầu thiết kế

note: translators: %s: Link that opens the theme settings page.
en: Note: Hiding all the elements, only hides them visually. To disable them completely go to <a href="%s">Theme Settings</a> .
vi_VN: Ẩn tất cả các phần tử, chỉ ẩn phần hiển thị. Để ẩn hoàn toàn chúng đi tới <a href="%s">Thiết lập giao diện</a> .

en: Style using Elementor
vi_VN: Tạo kiểu bằng Elementor

en: Hello Theme Header
vi_VN: Đầu trang của giao diện Hello

en: Customize and style the builtin Hello Theme’s cross-site header & footer from the Elementor "Site Settings" panel.
vi_VN: Tùy chỉnh và tạo kiểu cho cross-site đầu trang & chân trang của giao diện Hello tích hợp từ bảng "Cài đặt trang" của Elementor.

en: Customize your cross-site header & footer from Elementor’s "Site Settings" panel.
vi_VN: Tuỳ biến cross-site đầu trang & chân trang từ  bảng "Cài đặt trang" của Elementor.

en: Style cross-site header & footer
vi_VN: Tạo kiểu cross-site đầu trang & chân trang

en: Activate header & footer experiment
vi_VN: Kích hoạt thử nghiệm đầu trang & chân trang

en: Design your cross-site header & footer from Elementor’s "Site Settings" panel.
vi_VN: Thiết kế cross-site đầu trang & chân trang từ bảng "Cài đặt trang" của Elementor.

en: Create cross-site header & footer using Elementor.
vi_VN: Tạo cross-site đầu trang & chân trang sử dụng Elementor.

en: Header & Footer
vi_VN: Đầu trang & chân trang

en: Hello Theme Footer
vi_VN: Chân trang của giao diện Hello

note: translators: %s: Link that opens Elementor's "Site Identity" panel.
en: Go to <a href="%s">Site Identity</a> to manage your site's title
vi_VN: Đi tới <a href="%s">Nhận dạng trang Web</a> để quản lý Tiêu đề website

en: Skip to content
vi_VN: Chuyển đến nội dung

en: None
vi_VN: Không dùng

en: Breakpoint
vi_VN: Khung thay đổi

en: Dropdown
vi_VN: Thả xuống

en: Horizontal
vi_VN: Theo chiều ngang

en: Color
vi_VN: Màu sắc

en: Text Color
vi_VN: Màu chữ

note: translators: %s: Link that opens Elementor's "Site Identity" panel.
en: Go to <a href="%s">Site Identity</a> to manage your site's tagline
vi_VN: Đi tới <a href="%s">Nhận dạng trang Web</a> để quản lý mô tả website của bạn

en: Typography
vi_VN: Kiểu chữ

en: Logo Width
vi_VN: Chiều rộng Logo

note: translators: %s: Link that opens Elementor's "Site Identity" panel.
en: Go to <a href="%s">Site Identity</a> to manage your site's logo
vi_VN: Đi tới <a href="%s">Nhận dạng trang Web</a> để quản lý logo website của bạn

en: Title
vi_VN: Tiêu đề

en: Type
vi_VN: Loại

en: Background
vi_VN: Màu nền

en: Content Width
vi_VN: Chiều rộng nội dung

en: Full Width
vi_VN: Chiều rộng đầy đủ

en: Boxed
vi_VN: Đóng khung

en: Width
vi_VN: Rộng

en: Centered
vi_VN: Căn giữa

en: Inverted
vi_VN: Đảo ngược

en: Default
vi_VN: Mặc định

en: Layout
vi_VN: Bố cục

en: Copyright
vi_VN: Bản quyền

en: Tagline
vi_VN: Khẩu hiệu trang

en: Hide
vi_VN: Ẩn

en: Show
vi_VN: Hiện

en: Site Logo
vi_VN: Logo của Trang

en: With the Theme Builder you can jump directly into each part of your site
vi_VN: Với Trình xây dựng giao diện, bạn có thể chuyển trực tiếp tới từng phần website

en: Create Header
vi_VN: Tạo đầu trang

en: Create a custom header with the Theme Builder
vi_VN: Tạo một đầu trang tuỳ chỉnh với trình xây dựng giao diện

en: Toggle Color
vi_VN: Chuyển đổi màu

en: Create Footer
vi_VN: Tạo chân trang

en: Create a custom footer with the Theme Builder
vi_VN: Tạo một chân trang tuỳ chỉnh với Trình xây dựng giao diện

en: All rights reserved
vi_VN: Đã đăng ký bản quyền.

en: Footer
vi_VN: Chân trang

en: Header
vi_VN: Đầu trang

en: Menu Layout
vi_VN: Bố cục menu

en: There are no menus in your site.
vi_VN: Không có menu nào trên Website của bạn.

en: Go to <a href="%s" target="_blank">Menus screen</a> to create one.
vi_VN: Tới <a href="%s" target="_blank">Màn hình menu</a> để tạo một menu.

en: — Select a Menu —
vi_VN: — Chọn một menu —

en: Thanks for installing the Hello Theme!
vi_VN: Cảm ơn đã cài đặt Hello Theme!

en: Install Elementor
vi_VN: Cài đặt Elementor

en: Activate Elementor
vi_VN: Kích hoạt Elementor

[ctx: comments title]
en: One Response
vi_VN: Một bình luận

en: It seems we can't find what you're looking for.
vi_VN: Không tìm thấy điều bạn cần.

en: Search results for:
vi_VN: Kết quả tìm kiếm:

en: Home
vi_VN: Trang chủ

en: Tagged
vi_VN: Thẻ

en: It looks like nothing was found at this location.
vi_VN: Không tìm thấy.

en: The page can&rsquo;t be found.
vi_VN: Không tìm thấy trang.

[ctx: comments title]
en: %s Response | %s Responses
vi_VN[0]: %s bình luận

note: Author of the theme
en: Elementor Team
vi_VN: Nhóm Elementor
